top of page
Ducks Over the Lake

AILE-ÇIFT TERAPISI

Evlilik, Aile ve Çift Danışmanlığı

Ben seanslarımda özetle: problemi tanımlama, duygu ve düşüncelerin özgürce ifade edilmesini sağlayacak bir iletişim şekli belirleme, tartışmalar için kontrol stratejileri seçme, suçlayıcı bir tavır takınmadan empati kurma ve anlayış gösterme, duygu paylaşım egzersizleri üzerinden ilerliyorum.

NEDIR? NASILDIR?

'Eşiniz iyiyse mutlu, kötüyse filozof olursunuz’
Sokrates

Aile ve çift danışmanlığı, partnerlerin ilişkilerindeki çatışmaları, tıkanıklıkları ve kaygıları açıklayıp somut çözüm yolları aramayı hedefleyen bir danışmanlık hizmetidir. Boşanma, ayrılma, aldatma, madde kullanımı, ağır hastalıklar, çocukların davranışları, çocuklarla ilgili yaşanan sıkıntılar, yaşlılık ve bakım gibi birçok sorunun ele alınabileceği çift danışmanlığında amaç bir mekanizma olarak görülen ilişkideki sorunların yine bu dinamik içinde anlamlandırılmasıdır.
'Bu yazıyı okuyorsanız umut vardır.'
Ortalama 80 dakika süren ve çiftin ikisinin de bulunması gereken danışmanlık seansları haftada bir kere yapılır. Değerlendirme görüşmesi olan ilk seans, çiftin sorununun kaynak ve detayları, ve ayrıca danışmanlık sürecine uygunluk değerlendirilir, muhtemel çalışma planı hedefler dahilinde oluşturulur. Seanslarda belirlenen bu amaçlara ulaşılmaya başlandıkça seans süresi önce iki haftada bire sonra ayda bire indirilip noktalanır.
Detay için 'Blog' kısmına geçebilirsiniz

Dandelion Parachute Seed
Seagulls

Çalışma Alanları

Suçlama
Üvey ebeveyn
Eş Şiddeti
Kıskançlık
Geçiş evreleri
Anlaşmazlıklar, iletişim problemleri

İlgi azlığı, birbirini daha iyi tanıma
Aldatma, yas, ekonomik sorunlar
Madde kullanımı, kaygı
Depresif duygudurum, travma

İstismar
Farklılık
Emeklilik
Cinsel Problemler
Cinsel İşlev Boz.

bottom of page